Od lat puzzle Czuczu należą do ulubionych układanek moich córek, a ja całkowicie podzielam ich zachwyt. Piękne ilustracje, grube elementy i wygodne opakowania to trzy najmocniejsze strony Czuczu. Czy mogłoby być jeszcze lepiej? Wbrew pozorom tak – bo im moje córki są starsze, tym mamy mniej układanek do wyboru. Za to dzieci do szóstego roku życia mogą przebierać do woli! O naszych ulubionych kosmicznych zestawach pisałam już TUTAJ, a dziś chciałabym Wam pokazać Mapę świata. Zwierzęta dla dzieci od czwartego roku życia. Oprócz 60-elementowej układanki znajdziecie w pudełku coś ekstra!
Czuczu specjalizuje się w mapach. Doliczyłam się w ich ofercie aż sześć zestawów: od tych z niewielką liczbą elementów (Ale puzzle. Mapa) poprzez nieco większe (Puzzle podróżnika. Mapa świata i Mapa Polski) aż do naprawdę dużych (Kieszonkowe puzzle mapa świata i Mapa świata). Puzzle z dzisiejszego wpisu są wzbogaconą o edukacyjny plakat i 21 tekturowych figurek zwierząt wersją tych puzzli.
Puzzle Mapa świata. Zwierzęta to nie tylko doskonała okazja do przypomnienia dziecku, że żyrafy, słonie i lwy mieszkają w Afryce, pandy i tygrysy w Azji, a koala, dziobak i kangur w Australii, ale również szansa na poznanie mniej popularnych gatunków: zarówno lądowych, jak i morskich. Wiecie, gdzie można spotkać pensetnika dwuokiego, pteropusa i suhaka? Wcześniej nie zetknęłam się z tymi nazwami, ale teraz już wiem, że pierwsze zwierzę to ryba pływająca w Oceanie Spokojnym, drugie to inaczej latający lis występujący w tropikalnej Azji, a trzecie jest ssakiem z rodziny wołowatych żyjącym na azjatyckich stepach. Jak to dobrze, że każdy gatunek został podpisany! Dzięki temu zawsze można doczytać z encyklopedii więcej informacji na temat wybranego zwierzęcia albo zerknąć do dołączonego do puzzli plakatu edukacyjnego, na którym znajduje się króciutka charakterystyka 24 z niemal 100 przedstawionych na mapie gatunków.
Bardzo ciekawym pomysłem jest dołączenie do puzzli zestawu 21 figurek z grubej tektury, na których umieszczono wizerunki niektórych zwierząt z mapy. Po złożeniu figurki same stoją i można je wykorzystać do zabawy w ZOO albo – jak to bywa u nas w domu – atak dinozaurów (nie pytajcie).
Dwustronny plakat ma takie same wymiary jak obrazek po ułożeniu, dlatego w przypadku młodszych dzieci można go używać jako ściągawki i układać elementy na nim. Wybrane ciekawostki o zwierzętach na drugiej stronie plakatu są tak wciągające, że nawet pięciolatka próbowała je odczytać – i to do góry nogami!
W wygodnym pudełku z rączką zmieszczą się nawet złożone figurki zwierząt – to dla mnie ważne, bo planuję skleić je na stałe, żeby nie rozpadały się podczas intensywnej zabawy.
NAZWA: Mapa świata. Zwierzęta
LICZBA ELEMENTÓW: 60
ILUSTRACJE: Agnieszka Malarczyk
WYMIARY PO UŁOŻENIU: 64 × 32 cm
WYMIARY PUDEŁKA: 33 × 14 × 7 cm
WIEK: 4+
PRODUCENT: Bright Junior Media
ROK WYDANIA: 2018